Оренда офісних приміщень

Ua / Ru

Офіс кожної компанії повинен відповідати її статусу і сприяти розвитку успішного бізнесу. Якщо фірма приходить на ринок всерйоз і надовго, то є сенс подумати про придбання достойних приміщень у власність. Якщо немає вільних коштів, то плата по банківському кредиту все одно буде меншою вартості оренди, яка навряд чи колись зменшиться. Але такі угоди трапляються нечасто, останнім часом украй рідко. Це пов’язано з тим, що пропозицій із продажу комерційної нерухомості дуже мало, бо орендна плата – це постійний пристойний дохід. Власник офісу зважиться на його продаж лише тоді, коли терміново знадобиться значна сума коштів.

Що стосується оренди приміщень під офіс, то тут є свої нюанси. Оскільки більшість фірм є представниками середнього і малого бізнесу, то майже всюди відчувається нестача площ під невеликі офіси. Чим ближче до центру міста, тим більша потреба в них. Для задоволення цієї потреби необхідно проводити реконструкцію, знос старих будинків або ж переобладнання квартир на нижніх поверхах. А з цим досить багато мороки.

У той же час орендна плата за комерційну нерухомість набагато перевищує орендну плату за житлові приміщення. У кого є надлишки житлової площі, особливо на перших поверхах, саме час подумати про зміну цільового призначення квартири. Правда сама процедура перепрофілювання коштує чималих коштів.

Варто також звернути увагу на те, що орендна плата офісних приміщень у центральній, діловій частині міста може бути на порядок вищою, ніж на окраїнах або у спальних районах. До того ж такі неприємні явища, як постійні пробки в центрі та гострий дефіцит пропозицій змушують орендарів звернути пильну увагу на бізнес-центри в більш віддалених районах.

Останнім часом спостерігається підвищений попит на офісні приміщення в бізнесах-центрах, що забезпечені всіма необхідними комунікаціями, де організований професійний менеджмент, де є якісні приміщення необхідного розміру. Орендодавець до того ж пропонує допоміжні послуги, такі як ресторани, затишні кімнати для переговорів, спортивно-розважальні об’єкти, медичні пункти, централізоване кондиціонування, системи безпеки, зручне паркування і техобслуговування автомобілів, готельні послуги.

Тому оренда приміщень під офіс в бізнесі-центрі високого класу – це престижно, вигідно, зручно і неодмінно вплине на результати діяльності фірми – орендаря.

 

Інші статті про оренду офісних приміщень і бізнес-центрах